Missa inte vår sommar-rea! ☀️😎 Fynda här
Populära Kategorier
  Produkter

   Marseilles fotbollsmode | Läs mer om livsstilskollektionen

   09.07.2018

   Skrivet av Erik Thuestad

   Marseille är inte bara känd för sin fotboll utan även för fotbollsmodet. Marseilles nya tröjor lanserades förra veckan och nu är klubbens nya träningskollektion här.

   En helt ny träningskollektion skapades av PUMA för att fira det nya samarbetet med Marseille. Kollektionen har skapats för att passa in tillsammans med Marseille-tröjorna, vars design är inspirerade av havet. Samma inspiration ligger bakom de nya träningskläderna, vilket ger dig en komplett look när du kombinerar träningskläderna med de nya Marseille-tröjorna.

   Läs mer om de nya Marseille-tröjorna här.

   Fotboll är otroligt viktigt för Marseille och klubbens supportrar, som är bland de mest passionerade i världen. Om möjligheten att visa upp klubbmärket visar sig, så tar de den. Och det optimala sättet är givetivs att göra det med PUMA:s nya träningskläder för Marseille. Klubbmärket syns på alla träningskläder i kollektionen så att du kan visa vilket lag du håller på.

   Kollektionen innehåller allt från stilrena till oceaniskt inspirerade tröjor. Utöver detta finns även T-shirts och kepsar som skapats för de mest passionerade supportrarna. Gör dig redo att inta Stade Vélodrome och Marseilles gator med stil.

   Är du redo att ta över gatorna? Hitta de senaste träningskläderna från PUMA x Marseille här.