Mia san Mia. Mottot för Tysklands största fotbollsklubb. Orden betyder "Vi är vad vi är". Vi snackar naturligtvis om Bayern München. Adidas har idag presenterat klubbens nya hemmatröja till nästa säsong och har använt sitt motto som inspiration till designen.

Är man osäker på vad en framgångsrik fotbollsklubb egentligen är, ja då bör man kika närmre på den tyska storklubben från München. Med 51 ligatitlar och elva internationella triumfer är Bayern München laget alla vill slå. Nästa år kommer Bayern försöka försvara sin titel i rött/blått/vitt.

Börjar din nuvarande tröja bli sliten? Då kan du beställa en ny Bayern München tröja här - pris 719 kr.

Tyskarna är stolta över vilka de är och de är inte rädda för att visa fram sina färger. Därför har Adidas gett Bayern München en ny hemmatröja med de tre ikoniska färgerna i en kombination av klassisk och modern design. Det stilrena och klassiska utseendet med rött och blått stöttas av en skarp vit färg i form av sponsorlogo och inte minst Adidas-ränderna.

I år har Bayern München varit otroligt starka i Bundesliga och kunde säkra titeln med hela sju omgångar kvar. En framgång som innebar att man slog det gamla rekordet som Bayern själv satte förra året då de lyckades vinna ligan med sex omgångar kvar.

Adidas är tyskt. Bayern München är tyskt. Adidas är framgångsrika och Bayern München likaså. Det står alltså skrivet i stjärnorna att dessa två giganter ska samarbeta och det har man gjort under många, många år. Adidas vet därför vad som krävs för att ge klubben och fansen vad de vill ha och den nya hemmatröjan är helt klart en tiopoängare.

Klubbens talangfulla vänsterback, David Alaba, berättar om den nya tröjan: "Röd, blå och vit. De färgerna tillhör Bayern München. Jag ser fram emot att få spela match med den nya tröjan och kämpa för klubben och våra fantastiska fans."

På baksidan av tröjan har man i vanlig ordning tillfört klubbens namn och motto. Bayern Münchens nya hemmatröja är även tillverkad med Adidas allra senaste teknologier som bland annat ser till att spelarna håller sig rätt tempererade och torra, även under de allra svettigaste matcherna.

Är Bayern München din klubb? Då kan du förbeställa deras nya tröja redan nu - pris 719 kr.

Adidas har gett Bayern München en ny hemmatröja som symboliserar den stolthet och ära som klubben bär på. Tröjan för vidare klubbens historia och de ikoniska färgerna kommer garanterat få motståndarna att skaka av rädsla när de ska möta de tyska giganterna nästa säsong. Vad tycker du om Bayern Münchens nya matchtröja? Lever den upp till dina förväntningar? Kommentera gärna i boxen här nedanför.