Nu är det inte lång tid kvar innan det äntligen är dags för ligorna ute i Europa att sätta igång igen. Precis som vanligt så får de stora klubbarna nya matchställ inför säsongen. Vi har redan fått många av de nya tröjorna lager och dessa kan du se och läsa om i denna artikel.

Manchester United

Den traditionella, engelska storklubben påbörjar säsongen med hopp om att återta Premier League-pokalen från de regerande mästarna från stadens andra storlag; Manchester City. The Red Devils har blivit tilldelade nya hemma- och bortaställ för att klara uppgiften. Vi har självklart fått in dessa i lager, så de ligger redo för snabb leverans.

Du kan se hela vårt sortiment av Manchester United-tröjor och andra supporterprylar här.

Manchester City

De regerande mästarna, Manchester City, levde förra säsongen upp till de höga förväntningarna om en ligatitel till den blå delen av fotbollsstaden. Nu väntar deras tuffaste uppgift någonsin; att försvara titeln. Klädda i ljusblå Manchester-baserade Umbro, är klubben väl förberedda för uppgiften.

Se hela vårt sortiment av Manchester City-tröjor och andra supporterprylar här.

Arsenal F.C.

Den stolta London-klubben, ledd av Arsene Wenger, står inför ännu en tuff säsong i världens bästa liga. Men med hjälp av deras ständiga tro på klubbens egna talanger och vacker fotboll, ska The Gunners försöka avsluta titeltorkan som de upplevt de senaste säsongerna. Podolski & co kommer dock inte att gå ner sig utrustningsmässigt. Nike har nämligen levererat extremt läcka matchställ till klubben.

Du kan se hela vårt sortiment av Arsenal-tröjor och andra supporterprylar här.

Chelsea F.C.

De regerande Champions League-mästarna ska försöka uppfylla ambitionena om ännu en succéartadsäsong ute i Europa, samtidigt som man ska försöka återta Premier League-titeln. Hittills har klubben redan förstärkt med bland annat Eden Hazard och Marko Marin och i sällskap med guldinspirerade hemmatröjor och eleganta bortatröjor så är The Blues redo att bevisa att de är att räkna med även i år.

Kolla in Chelseas hemma- och bortatröjor här, och även vårt stora sortiment av övriga Chelsea-prylar.

Liverpool F.C.

Den stolta klubben från den engelska västkusten har inte kunnat leva upp till forna framgångar de senaste åren, men nu känner man att man har något på gång. Ny ägare, ny tränare, intressanta nyförvärv och även en ny tröjsponsor. Adidas har nämligen ersatts av American Warrior Sports, och kanske kan de nya, läckra tröjorna ge Liverpool den styrka som behövs för att återta sin plats i den absoluta toppen av engelsk och europeisk fotboll.

Visa ditt stöd till Merseyside-klubben med officiella matchtröjor och andra supporterprylar, som du finner här.

Real Madrid

De spanska giganterna återtog förra säsongen La Liga-titeln efter ett par års dominans från rivalerna Barcelona. Under kommande säsong, då Real Madrid firar sitt 110-årsjubileum, skall Galacticos försöka upprepa succén, samt se om man kan vinna ännu en Champions League-trofé till samlingen.Med eleganta hemma- och bortatröjor är marängerna väl förberedda för upgiften.

Du kan se Real Madrids tröjor och övriga supporterprylar här.

F.C. Barcelona

Den katalanska storklubben fick förra säsongen se sig besegrade av huvudstadsklubben Real Madrid, i kampen om den spanska mästerskapstiteln. Även den europeiska succén uteblev, varpå Messi, Xavi, Iniesta & co är minst sagt sugna på nya troféer under den kommande säsongen. Nike ligger bakom klubbens nya tröjor och inspirerade av de rutinerade spelarnas sammankomst med klubbens egna talanger, är Barca mer än redo att ta sig an uppgiften.

Visa ditt stöd till Barcelona med spelartröjor och övriga supporterprylar, som du finner här.

Bayern München
Den tyska storklubben har under de senaste säsongerna fått starkt motstånd från Borussia Dortmund i Bundesliga och man har misslyckats att ta hem titeln två år i rad. Nu ska Schweinsteiger, Gomez och co. försöka bryta denna trend och ta hem det tyska ligaguldet till Bayern igen. De guldinspirerade hemmatröjorna förblir en del av klubben, medan bortatröjan har fått nya, läckra färger.

Visa ditt stöd till Bayern med spelartröjor och övriga supporterprylar, som du hittar här.

Borussia Dortmund

De tyska mästarna från Dortmund har under de senaste säsongerna haft enormt mycket vind i seglena. Man har tagit hem Bundesliga två år i rad och med stjärnor som Mario Götze, Marco Reus och Robert Lewandowski, är tre titlar i rad inget omöjligt mål. Från och med den kommande säsongen kommer Dortmund att vara klädda i Puma, efter att i flera år ha varit Kappa trogna. Om klädbytet innebär en succé eller inte, får vi se inom en snar framtid.

Du kan se Borussia Dortmunds nya, läckra tröjor och andra supporterprylar här.

Inter
Den traditionella storklubben från Milano, har efter Jose Mourinhos avgång från tränarbåset, inte uppnått sina mål om att ta hem fler titlar, varken nationellt eller internationellt. Under den kommande säsongen har därför Internazionale en svår uppgift, i form av att stå upp och ta hem titlar återigen. Men med nya, läckra matchställ så tror vi Sneijder och co kommer att uppfylla förväntningarna.

Du kan hjälpa Nerazzurritill nya höjdermed matchtröjor och andra supporterprylar, som du hittar här.

AC Milan
Den italienska storklubben fick förra säsongen se sig besegrade av Juventus, i kampen om Serie A-titeln. Den kommande säsongen är man minst sagt revanschsugna och med nya, eleganta tröjor i klassisk italien design, ska Milano-klubben med all säkerhet ge fansen något att jubla över.

Du kan självklart jubla med en egen Milan-tröja, och andra läckra supporterprylar, som du hittar här.

Du har nu fått se alla tröjorna och vi kan glädja er med att vi har samtliga på lager, så det är bara att hugga in! Ska du köpa en ny matchtröja? Om ja, vilken? Vilken av årets nya tröjor är den snyggaste? Dela med dig av dina tankar i kommentarsfältet här nedan!